trende
trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Tanrıverdi

Tanrıverdi Holding’ in temelleri 20.yüzyılın başlarında Holdingimizin kurucuları olan Recep ve İbrahim Tanrıverdi‘ nin dedeleri Ahmet Ağa Oğlu Recep Beyin Samsun’ da tekstil ürünlerini içeren perakende mağazacılık faaliyetlerine başlaması ile atıldı. Dede mesleği kurucularımızın babaları olan Abdullah Tanrıverdi tarafından da devam ettirildi. Babalarının yanında meslek hayatına başlayan Recep ve İbrahim Tanrıverdi kardeşler tarafından 1970 yılında Tanrıverdi Mensucat Sanayi A.Ş kuruldu.

İlk 15 yıl çeşitli üreticilerden alınan ev tekstili ürünlerinin satışını yapan firma, 1986 yılında İstanbul Çatalca’ da inşa edilen ilk fabrikasında gipür ve brode üretimine başladı. Ham iplikten mamule kadar entegre bir tesis olma ve sürekli gelişme felsefesi doğrultusunda sürekli büyük yatırımlar gerçekleştirilerek iplik büküm ve çözgü, dokuma fabrikalarını ve boya apre ve konfeksiyon tesislerini içeren firmalar takip eden yıllarda guruba kazandırıldı. 1995 yılında bütün şirketler Tanrıverdi Holding çatısı altında birleşti.

Doğruluk, çalışkanlık, dürüstlük, sözünün sonuna kadar arkasında durma ve müşteri merkezlilik, sürekli gelişme ve geliştirmeyi de içeren kurumsal kültürü ile Tanrıverdi Holding günümüzde 90.000 metrekare arazi üzerinde kurulu 130.000 metrekare kapalı üretim alanı ile Dünya’ nın  en önde gelen entegre perde üreticilerinden birisidir..

80′ i aşkın ülkede yer alan mağaza ve evlerde kolaylık ile karşılaşabileceğiniz Holding ürünleri VERDİ ve TANRIVERDİ markalarını taşımakta ve ilk tercihler arasında yer almaktadır.